portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Zacisze Krzemienieckie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zacisze Krzemienieckie - sprawy osiedlowe » Forum » Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
GHWroc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Paź 02, 2012 16:44
Posty: 76
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 16:18    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Dalej niech tak ludzie parkują to nas śmieci zasypią.
Czarny_Mnich 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 20, 2011 12:23
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 20:22    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

W kwestii parkowania na drodze pomiędzy budynkami wszyscy się zgadzamy, chyba...
Tylko się tak zastanawiam, czy aby na pewno jest to przeszkoda do opróżniania osłon śmietnikowych?
Mam wrażenie, że panowie śmieciarze wykazują całkowity brak próby jakiegokolwiek wysilenia się poza wyciągniecie kontenera z osłony i założenie jej na podnośnik śmieciarki.

Jeżeli faktycznie nie ma możliwości bezpośredniego podjazdu pod osłonę wystarczy popchać kontener (tak, tak ma takie małe okrągłe kółeczka Rolling Eyes które służą do przemieszczania obiektu) jakieś 50 metrów i nie ma tematu. Ale panowie Szlachta po prostu kładą na to lachę.

_Dla chcącego nic trudnego_

Przeraża mnie fakt, że z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie ALBA będzie wywozić śmieci we Wrocławiu, co patrząc na jakość usługi świadczonej przez nich dla nas nie pachnie profesjonalizmem...

Nowa ustawa śmieciowa praktycznie eliminuje konkurencje a brak konkurencji wiecie do czego prowadzi.... monopolu Hyhy
gregor100 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lut 11, 2012 18:14
Posty: 172
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 21:10    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Alba nie ma monopolu. Mam zawodowo ten sam problem i znam go już dość dobrze - niestety Sad Dojazd do śmietników musi zapewnić ten co chce żeby je opróżniać ...jak nie zapewni to "pan anioł" musi codziennie wyprowadzać śmietniku ku wyjazdowi Very Happy Very Happy nie mamy "anioła" więc trzeba oznaczyć miejsca w których nie można parkować. To ,że my sobie tu piszemy nic nie zmieni.
prz3m0 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Śro Paź 03, 2012 8:56
Posty: 32
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 9:15    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Zgadza sie, Alba bedzie dalej wywozic smieci, plus Chemeko System... w ferworze maili z Domusem w sprawie smietnikow dostalem tez takie info:

"Dziękuję za maila zaraz interweniuję w Albie. Od 01.07.2013 r. wchodzi nowa ustawa śmieciowa i Gmina Wrocław a w jej imieniu EKOSYSTEM Spółka odpowiada za wywóz śmieci od mieszkańców Wrocławia. Dla Fabrycznej wg EKOSYSTEMU będzie to:


Sektor III – Fabryczna

Konsorcjum:

CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A.

Na podstawie złożonej przez nas deklaracji śmieciowej EKOSYSTEM określi ilość pojemników, częstotliwość i nas powiadomi. Jesteśmy z nimi kontakcie. "
Nell_a 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 9:35
Posty: 7
Skąd: ZG

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 21:19    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Ayisha napisał:
...czy zastanowiłaś się w jaki sposób przetłumaczyć psiakowi żeby nie sikał na trawie, która jest najbliżej? A może mamy nosić psy na rękach i za dwa kilometry wypuścić z nadzieją że nie będziesz miała nic przeciwko temu? Przecież to co mówisz jest po prostu śmieszne. Surprised


Przepraszam bardzo, że zmienię na chwile temat i wrócę do wątku psów. Mam psa. Proszę mi więc nie zarzucać braku doświadczenia Smile Moja suczka nie załatwia się na terenie osiedla. Pierwsze poranne siku potrafi "donieść" aż za Żabkę. Pewnie, że wolałaby zrobić to tuż pod klatką, ale jej na to nie pozwalam. Wierzę więc, że da się wyszkolić psa i przemóc w nim "tą psią naturę". Wystarczy trochę dobrej woli, zdecydowania i determinacji.
kepuci 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Wrz 02, 2012 20:25
Posty: 16
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 9:27    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Zgadzam się z Nell'aSmile Skoro można psa nauczyć, żeby nie załatwiał się w mieszkaniu, to można i ogarnąć nie załatwianie się pod klatką. Tyle tylko, że jeżeli ktoś ma suczkę, może i proste by było nauczyć ją sikać za posesją (u moich rodziców suka zwyczajnie woli załatwiać potrzeby za płotem niż na trawniku przed domem) o tyle problem może pojawić się z psem, który najzwyczajniej w świecie znaczy teren i chyba ciężko to przeskoczyć.
Generalnie chyba bez sensu są te dywagacje, bo Ci którym zależy żeby było okej na osiedlu, udzielają się tutaj, podczas kiedy reszta ma to w poważaniu i pewnie nawet tutaj nie zagląda, albo zagląda i się śmieje.

Nie mniej jednak, chwalę panią, którą codziennie rano mijam autem w okolicach szlabanu od ul. Trawowej i sprząta kupki pięknego czarnego Cocker SpanielaSmile

Nie chwalę włascicieli pieska małego, biało czarnego który załatwił się ostatnio komuś pod balkonem (klatkę obok, gdzie policja postawiła ostatnio swoją uprzywilejowaną brykę na trawniku, nie wiem jaki to nr), dziecko darło się "mamo on się zesrał, mamo zrobil kupę" a mama poszła w drugą stronę. Chyba, że to nie była mama-.- Widziałam z balkonu. Gdybym przechodziła obok, zwróciłabym uwagę.

Czy mamy jakąś wiedzę na temat śmietników małych, które stały pod klatkami? Zniknęły bezpowrotnie? Miały być odnowione, czy coś źle zrozumiałam;>
ruda2002 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Sie 24, 2012 14:30
Posty: 54
Skąd: wrocław

PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 10:51    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

To jest info od Domusa w sprawie śmietnikow z 06 czerwca:
"Kubły zostały zabrane przez firmę ARKOP i oddane do naprawy (konserwacji) w ramach gwarancji - powodem było silne rdzewienie. Po naprawie zostana umieszczone na miejscu."
Har_una 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 15:13
Posty: 43
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 0:47    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

czemu nie można było zrobić castingu na sąsiadów....
coś tutaj z akustyką jest nie tak.

Niestety ale zbyt upierdliwi sąsiedzi sami potrafią stworzyć sobie wrogów Smile
Bryzzza 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Paź 11, 2013 13:21
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 13:31    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Powrócę do tematu nie sprzątania kup po swoich pupilach.Bardzo Was prosze zróbmy coś ztym.Ja już osobiscie od jakiegoś czasu obseruje właścieli psów czy sprzątają po swoich pupilach i zwracam im uwagę jeśli tego nie robią.Chłopak z klatki 129 nie raz wychodzi z psem i jego piesek poprostu sra na nasze trawniki po zwóceniu mu uwagi rozdarł worek na moich oczach twierdząc, że nie ma w co juz zapakować tej kupy, następnie wykrecał się , że nie ma już czasu, a pózniej , że nie może jej znalezc. Suma sumarum , gdy go przycisnęłam posprzatał te kupe, ale wymagało to mojej determinacji.Wczoraj wraz z synkiem chcieliśmy pospacerować pod klatką...w okolicy klatki 129 i 129A zlokalizowaliśmy ok.10 kup...na trawnikach i na kamyczkach(które mój synek uwielbia podnosic i się nimi bawić)są wszędzie!Osobiście współczuje lokatorom parteru, pod których to balkonami jest pełno psich odchodzów.Zróbmy coś z tym...zaraz wyprowadzania psów po osiedlu.Żeby dzieci nie mogły swobodnie pochodzić po trawniku przed klatką, bo sa tak obsrane, że niema gdzie nogi postawić PARANOJA.
paweloz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lip 23, 2013 18:25
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 12:43    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Witam
Czy w temacie robienia kup oraz oddawania moczu przez psy na trawniki tuż przy samym bloku zostało może coś już ustalone.

Z tego co czasem widzę proceder ten trwa w najlepsze i mało kto chce coś z tym zrobić Sad Sad Sad

Czy naprawdę chcemy żyć w krajobrazie niemalże ze sceny z filmu „Dzień Świra” dotyczącej właśnie tego problemu ???

Obecna sytuacja powoli ku temu zmierza niestety Sad
blizzard30 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 21:31
Posty: 200
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 18:24    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Ja widze tylko jedno wyjście na walkę z ludzką głupotą i niefrasobliwością, na najbliższym zebraniu Wspólnoty uchwała o całkowitym wyprowadzaniu psów na terenie Zacisza i zmiana do Regulaminu porządkowego, wiele Wspólnot ma takie zakazy i jakoś żyją. Od razu uprzedzam: to żadne ograniczenia swobody i praw, zagłosujmy, niech przemówi większość. Uregulujmy najpierw kwestię w sposób formalny.
gregor100 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lut 11, 2012 18:14
Posty: 172
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 20:29    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Tak
paweloz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lip 23, 2013 18:25
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 14:41    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Raczej brak takiej uchwały to poważne ograniczenie swobody i praw !!!
blizzard30 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 21:31
Posty: 200
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 18:13    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

Masz rację: nie moge swobodnie chodzic po trawniku (za komuny sie nie chodzilo tylko patrzylo jak rosnie trawa - przypominam, bo niektorym sie wydaje, że komuna nadal jeszcze jest), bo co chwile wchodze w gówno!
Har_una 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 15:13
Posty: 43
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:06    Temat postu: Re: Uciążliwości na osiedlu - psy i imprezy

a nie można po prostu trzymać psa na smyczy i nie pozwalać mu załatwiać się na trawie? trzeba do tego uchwał?! a co taki papier da? Pies wywęszy go już na wysokości krawężnika?!
Czy będziecie czatować w oknach i donosić na sąsiadów?!
To jest dopiero komuna!!
Ta uchwała to kampania przeciwko psom czy przeciwko mieszkańcom ?!
Psa mam , nie wyprowadzam go na trawnik .... trzymam na smyczy spuszczam dopiero za terenem osiedla.... DO TEGO TRZEBA UCHWAŁY?!
Wiele wspólnot widziałam ale ta jest wyjątkowo wredna i agresywna ..... Wstyd
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama